Gizlilik Politikası

Umarız sayfamıza ziyaretiniz faydalı ve bilgilendirici olmuştur. Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş. olarak internet üzerinden uygulama içeriği yayınlama konusunda hem gizliliğin hem de güvenliğin önemli olduğu düşüncesindeyiz. Bunun sonucu Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş. olarak bizlere sağladığınız kişisel bilgilerin güvenliğini korumaya ve personelimizin kendi başarılı gizlilik ve güvenlik çözümlerini desteklemek için araçlar ve servisler sağlamaya kendimizi adamış durumdayız.

Bu gizlilik açıklamasının amacı “aris.akademi.net web” sayfasında toplanan kişisel bilgilerle alakalı veri güvenlik uygulamalarını ortaya sermektir. Bu uygulamalar yalnızca Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş.‘nin “aris.akademi.net” de bulunan web sayfalarında kullanılmaktadır. Lütfen bu web sayfalarının diğer sayfalara linkler içerebileceğini ve Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş. ‘nin bu tür sitelerin gizlilik uygulamalarından sorumlu tutulamayacağını unutmayın. Bu gizlilik açıklaması bağlamında, kişisel bilgiler isim, unvan, iş adresi, telefon numarası ya da organizasyonların çalışanlarını içermemektedir.

İşimizde en uygun güvenlik korumalarını sağlamayı amaçlamak ve kişisel bilgilerinizin korunduğundan emin olmak için aşağıdaki Güvenlik Prensiplerine bağlı kalırız.


Prensip 1 – Kişisel Bilgilerin Muhafazası:

Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş. mücbir sebepler dışında kişisel bilgilerinizin korunması için bilginin hassaslık seviyesine uygun güvenlik muhafazası temin eder; kendi bilgileri için gösterdiği özeni aynı derecede gösterir.


Prensip 2 – Yükümlülük:

Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş. uyumluluk için “aris.akademi.net web” çalışanlarını bu Gizlilik taahhüdünü sağlamak görevli ve yükümlü tayin etmiştir. Bu kişilerin sorumlulukları arasında Gizlilik taahhüdümüz ile tutarlı olacak şekilde kişisel bilgilerin de korunması için politikalar ve prosedürler geliştirmek ve uygulamak bulunmaktadır.


Prensip 3 – Onay:

Sıralayacağımız durumlar haricinde kişisel tanınabilirlik sağlayan bilgilerinizi toplarken, kullanırken ya da açığa çıkarırken sizin onayınızı alacağız: İstisnaları; Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş. ‘nin ya da başkalarının hakkını, güvenliğini ve malını korumak amacıyla ya da yasalara uymak durumunda kalınması;
Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş. kişisel bilgileri bu gizlilik politikasını benimsemiş olan alt kuruluşları ile paylaşması,
Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş. hizmet amacına yönelik olmak ve başka amaçla kullanılmamak kaydıyla bu kişisel bilgilere erişimi olabilecek başka kişiler ve şirketleri işe alması, işbirliği yapması,
Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş.’nin devir veya birleşme veya hisselerinin satın alınması sonucu bilgilerin transferi


Prensip 4 – Sınırlayıcı Toplama:

Topladığımız kişisel bilgiler; yasalara uyma durumu ve başka türlü onay vermeniz haricinde yalnızca belirlenmiş gerekli iş amacıyla sınırlı olup kişisel bilgileriniz rastgele toplanmaz.

Web sunucularımız IP adreslerini takip eder ve bir domain adına dönüştürülür. Özel olarak temini istenmedikçe tanımlayıcı özelliğe sahip kişisel bilgiler toplanmaz. Web sayfamızdaki bazı sayfalar, bazı avantajlardan faydalanmanız (beyaz sayfa indirmek gibi) ya da bir ürün veya servis sipariş etmeniz için kişisel bilgilerinizi temin etmenizi isteyebilir. Bu bilgiler sorulduğunda form doldurmanız ve bunu bize iletmeniz istenecektir. Bu bilgilerin türü talep ettiğiniz ürün veya servise göre değişiklik gösterecektir. Bu bilgileri paylaşma karar ve seçimi size aittir fakat bu bilgileri paylaşmamayı seçerseniz bazı kaynaklara erişiminiz olmayacaktır. Ek olarak bazen Web sayfamızı ziyaret edenlerden, daha iyi müşteri servisi sunabilmek için tanımlayıcı özellik içermeyen bazı bilgiler toplayabiliriz. Örneğin kullanıcılardan gelecek ziyaretlerinde daha hızlı arama yapabilmeleri için bazı kullanım tercihlerini (“ayarları hatırla”) belirleme şansı tanırız.

Zaman zaman kayıtlı kullanıcılarımıza güncellemeler ve ürün bilgileri alma seçeneği tanırız. Bu tür bildirileri almak istemiyorsanız her zaman gerekli kutudaki seçeneği kaldırabilirsiniz.


Prensip 5 – Doğruluk:

Kişisel bilgilerini veren her şahıs bilgilerin doğruluğunu, teslim anında onaylamak zorundadır. Ayrıca aşağıda belirtilen adresten bu bilgileri değiştirmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.


Prensip 6 – Açıklık:

Müşterileri, partnerleri ve çalışanları, kişisel bilgilerinin yönetimi için kullandığımız politikalar ve uygulamalar konusunda bilgilendirme konusunda çaba göstereceğiz.


Prensip 7 – Bireysel Erişim:

Talep durumunda ve mantık çerçevesi içinde mümkün olduğunda sizin hakkınızda kişisel bilgilere sahip olup olmadığımız ve bunların nasıl kullanıldığı hakkında sizi bilgilendireceğiz. Eğer herhangi bir kişisel bilginin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda eksik veya yanlışlık varsa bunu telafi etme ve düzeltme konusunda çalışacağız.


Prensip … Yasalara Uyum:

Kişisel bilgi paylaşan, yapmasının ya da yapmamasının doğrudan ya da dolaylı olarak, herhangi bir yasanın, anlaşmanın, kuralın ya da yönetmeliğin ihlaline neden olacak veya ihlaliyle sonuçlanacak hiçbir eylem ve işlemde bulunmayacaktır.


Prensip 8 – Abone Soru ve İstekleri:

Eğer daha fazla bilgi isterseniz ya da gizlilik ve güvenlik politikalarımız ve prosedürlerimiz hakkında sorularınız ve endişeleriniz varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

İletişim bilgileri: Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş.
Adres: Yeşilce Mah. Doğa Sok. No:4 34418 Kağıthane / İstanbul, Türkiye
Tel: 0212 316 78 00
Faks: 0212 316 78 78